kolečkové brusle, ložiska a in-line doplňky - inlajny.cz


Vybíráme in-line kolečka

Vybíráme in-line kolečka

Každý bruslař, ať už se jedná o začátečníka nebo pokročilého jezdce, by si měl uvědomit, že in-line kolečka jsou komponentem, který se výrazně podepisuje na jízdních vlastnostech brusle, často rozhoduje o tom, zda se na bruslích budete trápit, nebo se pro bruslaře stane in-line bruslení jedním z nejoblíbenějších koníčků.

V následujícím textu se Vám pokusím s výběrem pomoci a poskytnu trochu jiný náhled na problematiku, než se kterým se setkáváte u mnoha nezasvěcených prodejců. Ti Vám totiž řeknou jediné. Tvrdší kolečka jezdí rychleji a měkčí pomaleji, větší jsou rychlejší, menší pomalejší, ale propůjčují brusli lepší ovladatelnost. Ano, to je pravda, ale není dobré brát tyto výrobky jako nějaké dogma.

Každý si asi všiml, že kolečka mají dva parametry. Zatímco k průměru asi není třeba nic moc vysvětlovat, druhý parametr číslo spojené s A už vysvětlení vyžaduje. Jedná se o označení tvrdosti. Čím větší číslo, tím jsou kolečka tvrdší. Bohužel zde dělají zákazníci první chybu. Původní kolečka na bruslích, která v hrubé většině případů nepatří zrovna ke kvalitním, měla nějaké označení, obvykle 80-84A a lidé z toho usoudí, že jejich krátkou životnost a valivý odpor způsobující větší námahu na bruslích a pocit, že brusle nejedou, má na svědomí nízké tvrdost a hledají kolečka nesmyslně tvrdá. Ale to je OMYL! Tvrdost koleček samozřejmě má vliv na životnost a odvalování, ale není hlavním kritériem. Tím je především KVALITA směsi, ze které bylo kolečko vyrobeno. Jinými slovy, kolečka se stejnými parametry v žádném případě nemusejí a ve většině případů neposkytují stejné jízdní vlastnosti.

Příklad: Vezmeme v úvahu kolečka vyrobené v Číně s parametry 80mm/82A (cena se obvykle pohybuje kolem 200 až 350 Kč za 4 ks) a zdánlivě stejná kolečka Labeda Lazer vyrobená v USA u renomovaného výrobce LABEDA, který má s výrobou koleček na brusle dlouholeté zkušenosti. Mnoho lidí si myslí, že strašně ušetřili, když si koupili kolečka za 400 Kč někde v supermarketu, když vlastně mají stejné parametry jako kolečka značková. Ano, rozdíl v ceně je často znatelný, ale tento rozdíl se zákazníkovi několikanásobně vrátí. Kvalitní kolečka především déle vydrží (v určitých případech i 10 krát déle!!!), ale co je hlavní, z bruslení začnete mít o mnoho větší radost. Rčení: „Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“ při výběru koleček platí dvojnásob.

Samozřejmě chápu, že vyznat se v nepřeberném množství koleček, může pro mnohé představovat poměrně složitý oříšek. Proto se nebojte zavolat (733 685 299), případně napsat mail (info@inlajny.cz) a já vám výběrem koleček pomohu, případně na kvalitní kolečka poskytnu slevu, protože mým cílem je především spokojený zákazník, který doporučí mé služby i dále! Za mojí praxi se mi nestalo, že by si někdo na kolečka, která jsem mu doporučil stěžoval. Nabízím dokonce taková kolečka, u kterých jsem schopen garantovat spokojenost a případně vyzkoušená kolečka vzít zpět a vrátit peníze. Jelikož jsem si jejich kvalitou jist, podobný případ nepamatuji. 

Rady na závěr:

  • Barva koleček nejezdí!
  • Nekupujte zbytečně tvrdá kola, zaměřte se na kvalitu koleček
  • Nakupujte u specializovaných prodejen, v sumermarketu kvalitní kolečka neseženete
  • Nesnažte se za každou cenu ušetřit, na kolečkách se ušetřit nedá!


OnlineShopy.cz Jízdní kola Výměna odkazů Seznam.cz Hračky-hry.cz Zalevno.cz Ruleta - jak přelstít casino Katalog Prestige Design Běžecké boty Kolečkové brusle Plastová okna Srovnání cen - Dzboží.cz Kolečkové brusle - Heureka.cz Hokejová výstroj SportModa Katalog-odkazů.cz Jízdní kola Šupito.czServis lyžíMCN CZ - obráběcí nástroje Vinotéka Kačerov